Kdo jsme

U zrodu spolku Motýlek – pomoc rodinám v tíživé situaci z. s. stáli rodiče tří dětí, které si na svět pospíšily o několik měsíců dříve, než jejich maminky očekávaly. Své první dny a týdny miminka nestrávila v milující náruči svých rodičů, ale v inkubátoru, obklopena řadou hadiček a pípajících přístrojů. Rodiče místo radosti z narození svých dětí prožívali strach, nejistotu a bezmoc. Předčasně narozená miminka jsou nesmírně křehká, jejich kůže je tenká jako papír, tělíčka drobná, že se doslova vejdou do dlaně. Stejně jako motýli postupně projdou neuvěřitelnou změnou. Ale uvnitř té subtilní schránky se skrývá ohromné odhodlání, jež jim dává sílu bojovat o svůj život.

Lucinka, Ondra a Niky dovedli svou bitvu do vítězného konce také díky skvělé péči lékařů a sester Dětské kliniky Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Slovy lze jen těžko vyjádřit vděčnost za záchranu toho nejcennějšího, našich dětí. Proto jsme se my, rodiče našich tří malých hrdinů rozhodli založit spolek Motýlek, abychom mohli aktivně pomáhat a podporovat jak královéhradecké perinatologické centrum, tak také přímo rodiny, které procházejí podobně trnitou cestou.

Osud někdy zamíchá karty i donošeným miminkům, proto cílí projekt Malí bojovníci nejen na děti předčasně narozené, ale také nemocné. Zároveň nabízíme rodinám s malými dětmi, jež prožívají těžké chvíle ať už kvůli předčasnému porodu, nemoci či existenčním potížím, materiální pomoc prostřednictvím Komunitní půjčovny.

Iveta, maminka Nikoláska narozeného ve 27tt.

Kristýna a Michal, rodiče Lucinky a Ondráška narozených ve 29tt.