Klubovna “Motýlek”

Nedonošené děti mívají oslabenou imunitu, někdy se hůře adaptují na nové situace, jsou více emotivní, mohou negativně reagovat na větší množství osob na jednom místě. To vše jako důsledek enormní zátěže, které byla předčasně narozená miminka vystavena během svého pobytu v nemocnici. Rodiče se proto v prvních letech života svých potomků raději vyhýbají obvyklým místům jako jsou mateřská centra nebo dětské herny. Tím se však postupně dostávají do větší a větší sociální izolace, ze které se jen obtížně vystupuje. Podobnými pocity vyčlenění si ale procházejí i rodiče dětí narozených s hendikepem nebo potýkajících se poruchami chování. Proto bychom rádi vytvořili klubovnu otevřenou “nestandardním” a “netabulkovým” dětem a jejich rodičům. Chceme pro ně připravit bezpečný prostor umožňující individuální hru i setkání v menším kolektivu, aniž by se rodiče nebo děti museli bát nechápavých nebo odsuzujících pohledů okolí. Děti zde najdou nejen hračky, ale také herní prvky rozvíjející jemnou i hrubou motoriku.

Od konce března 2020 slouží klubovna vzhledem k situaci související s onemocněním COVID-19 k hlídání dětí zaměstnanců IZS, především lékařů a sester z Fakultní nemocnice Hradec Králové. Dětem se zde celodenně věnují dobrovolníci, kteří se s nimi učí, ale také pro ně připravují pestrý program. Pobyt v klubovně zpříjemnily obědy dovezené v rámci akce “Vaříme nepostradatelným” – za což velmi děkujeme restauraci Park Golf Club HK. Hlídání má na starosti Iveta Koutová (telefon: 604 733 832, e-mail: iveta@motylek.info), koordinátorka projektu Malí bojovníci, které pomáhají dobrovolnice z řad NO CČSH a studenti z LF v Hradci Králové.

Provoz klubovny je hrazen z prostředků získaných v rámci projektu na Darujme.cz, aktuálně bychom získané prostředky využili na zakoupení celoplošného koberce.

Klubovnu můžete také podpořit darováním věcí z následujícího seznamu:
  • stavebnice – Lego (Duplo i pro větší děti), Mega Bloks a další podobné, společenské hry, kostky
  • kočárky pro panenky, postýlky pro panenky, panenky
  • nádobí do dětské kuchyňky
  • židličky Ikea Mammut (modrá a zelená barva)
  • menší konferenční stolek (např. Ikea Lack)
  • po dohodě drobný nábytek (např. poličky)
  • PLYŠÁKY NEPŘIJÍMÁME, máme jich zásobu

Průběh rekonstukce