Klubovna “Motýlek”

Nedonošené děti mívají oslabenou imunitu, někdy se hůře adaptují na nové situace, jsou více emotivní, mohou negativně reagovat na větší množství osob na jednom místě. To vše jako důsledek enormní zátěže, které byla předčasně narozená miminka vystavena během svého pobytu v nemocnici. Rodiče se proto v prvních letech života svých potomků raději vyhýbají obvyklým místům jako jsou mateřská centra nebo dětské herny. Tím se však postupně dostávají do větší a větší sociální izolace, ze které se jen obtížně vystupuje. Podobnými pocity vyčlenění si ale procházejí i rodiče donošených dětí narozených s hendikepem nebo potýkajících se poruchami chování. Proto bychom rádi vytvořili klubovnu otevřenou “nestandardním” a “netabulkovým” dětem a jejich rodičům. Chceme pro ně připravit bezpečný prostor umožňující individuální hru i setkání v menším kolektivu, aniž by se rodiče nebo děti museli bát nechápavých nebo odsuzujících pohledů okolí. Děti zde najdou nejen hračky, ale také herní prvky rozvíjející jemnou i hrubou motoriku.

Od konce března do začátku června 2020 sloužila klubovna vzhledem k situaci související s onemocněním COVID-19 k hlídání dětí zaměstnanců IZS, především lékařů a sester z Fakultní nemocnice Hradec Králové. Více se o hlídání dočtete zde.

Provoz klubovny je hrazen z prostředků získaných od jednotlivých dárců, aktuálně bychom získané prostředky využili na zakoupení celoplošného koberce, který by dětem zpříjemnil hru. Pokud se nám podaří získat dostatek financí, plánujeme v sousední místnosti vybudovat tělocvičnu, jež by malým i větším návštěvníkům poskytla dostatek prostoru ke hře i cvičení.

Klubovnu můžete také podpořit darováním věcí z následujícího seznamu:
  • stavebnice – Lego (Duplo i pro větší děti), Mega Bloks a další podobné, společenské hry, kostky
  • kočárky pro panenky, postýlky pro panenky, panenky
  • nádobí do dětské kuchyňky
  • židličky Ikea Mammut (modrá a zelená barva)
  • menší konferenční stolek (např. Ikea Lack)
  • po dohodě drobný nábytek (např. poličky)
  • PLYŠÁKY NEPŘIJÍMÁME, máme jich zásobu

Průběh rekonstukce