Granty, dotace, dary

Vy rozhodujete, my pomáháme (2020)

V roce 2020 jsme se stali vítězi dotačního programu NF Tesco a NROS. V našem soutěžním projektu jsme se snažili získat podporu pro náše aktivity v rámci FN v Hradci Králové.

Maminka, která přivedla na svět své miminko předčasně, totiž místo radosti prožívá nejistotu a strach. Může mít pocit, že je v této velmi náročné situaci sama, proto je v rámci našeho projektu chceme podpořit osobně, a to na pravidelných setkáních přímo v nemocnici, na kterých jsou maminkám předávány drobné ručně vyrobené dárky. Součástí projektu je také výroba čepiček pro novorozence od cca 500 g do cca 3000 g nutných pro uchycení CPAPu, což je přístroj umožňující neinvazivní podporu dýchání.

Důležitou součástí sezení v nemocnici je předání dárkových balíčků, kterými se snažíme maminky povzbudit a dát najevo, že na ně myslí někdo další. Měsíčně se průměrně setkáme s 25 maminkami, jež od nás balíček obdrží . Dále chceme šít čepičky, které mají jak praktickou funkci “držáku” dýchacího přístroje, tak také estetický význam a díky veselým vzorům pozitivně působí na psychiku maminky. Vzhledem k tomu, že se čepičky musí často prát na vysoké teploty, vzniká neustálá potřeba pořizovat nové.